Listopadové SETKÁNÍ S POLSKOU KULTUROU v Knihovně Jiřího Mahena

* 5. 11. / 18.00 Slavnostní zahájení Setkání s polskou kulturou – vernisáž výstavy Od století k tisíciletí, věnované Gnieznu // Centrální hala
v 19.00 následuje v Centrální hale Koncert písní Karla Kryla a Jarka Nohavici v podání polské interpretky Elżbiety Sanetry bude vzpomínkou na listopad 1989, kdy se ve Wroclawi konal Festival nezávislé československé kultury jako gesto polské podpory a předzvěst naší Sametové revoluce.

* 6. 11. / 10.15 Přednáška Dariusze Pilaka představí Gniezno, jedno z nejstarších polských měst a první historické hlavní město Polska – v polštině. / určeno především studentům polonistiky, ale otevřeno veřejnosti/

Výstava Od století k tisíciletí (Od stulecia do tysiąclecia) k výročí 100 let získání nezávislosti Polska, 100 let od Velkopolského povstání, je zároveň připomínkou dávné historie i symbolů polské státnosti a jejich oslavou, kterou dokumentují fotografie 3 vynikajících fotografů spojených s městem Gnieznem: Jerzyho Andrzejewského, Marka Lapise a Sebastiana Ucińskéjo. / v KJM – 5. – 30. 11. 2019.

1.11. – 30.11. Výstavka knih Olgy Tokarczuk – polské spisovatelky, jedné z nejčtenějších a kritiky nejlépe hodnocených současných polských autorek, čerstvé držitelky Nobelovy ceny za literaturu (v Atriu)

29.10.2019